English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

برگزاری جشنواره سراسری سرود رضوی یکی از کارهای مهم با محوریت مساجد است

برگزاری جشنواره سراسری سرود رضوی یکی از کارهای مهم با محوریت مساجد است
معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزاری جشنواره سرود رضوی را یکی از کارهای مهم با محوریت مساجد دانست و گفت: خاستگاه فعالیت های فرهنگی و هنری باید مسجد باشد.
به گزارش خبرنگار اعزامی شمس توس به کورده لارستان، علی مرادخانی، معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز (15بهمن) در مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره سراسری سرود رضوی از اهالی کوشا و فعال روستای کورده در برگزاری نمایشگاه معرفی فرهنگ روستا قدردانی کرد و گفت: ظرفیت های خوبی در حوزه ای مختلف در این روستا وجود دارد که جا دارد که مسئولین شرایطی را فراهم کنند که این رسوم را در سراسر کشور معرفی شود.
وی با اشاره به اجرا های خوب گروه های سرود شرکت کننده چهارمین جشنواره سرود رضوی، خاطرنشان کرد: نیاز به مسجد در حوزه فرهنگ و هنر بسیار مهم و ضروری است و اکثر هنرمندان به نام و بزرگان کشور در رشته های مختلف از دیر باز خواستگاه فعالیت آنان از مساجد بوده است.
مرادخانی برگزاری جشنواره سرود رضوی را یکی از کارهای مهمی که با محوریت مساجد انجام شده است، عنوان و تاکید کرد: لازم است که کار حرفه ای تر و اساسی تر در حوزه های هنری از مساجد صورت گیرد و خاستگاه فعالیت های فرهنگی و هنری باید مسجد باشد.
معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی وجود زیر ساخت در فعالیت های فرهنگی و هنری را ضروری دانست و خاظرنشان کرد: از کسانی که فعالیت های بزرگ را ایجاد و رهبری کرده اند نظیر علما و شهدا نباید غافل شد و قدر این زحمات را باید دانست.
وی افزود: نمادسازی و نمایه سازی برای شهدا در روستای کورده لارستان ضروری است و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از این حرکت حمایت می کند و به معرفی ظرفیت های روستا کمک می کند تا یکی از مظاهر مهم و بزرگ گردشگری و فرهنگی ایجاد شود.
خاطرنشان می شود، چهارمین جشنواره سراسری سرود رضوی ویژه کانون های فرهنگی و هنری مساجد روستایی از سوی ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور با همکاری بنیاد بین المللی امام رضا(ع) و دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس از 13 الی 15 بهمن به میزبانی روستای کورده لارستان در جنوب این استان برگزار شد.
۱۵ بهمن ۱۳۹۵ ۱۳:۳۷

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.